Mutabooks

Dora Dutková, Martin Kubát, Iva Skřivánková, Pavel Kahotska, Silvie Vavřinová, David Hřivňacký, Sylvie Kořánková, Daria Čančíková, Petr Korunka, Kateřina Šáchová, Alena Drahokoupilová, Pavla Byrtusová a Martin Krkošek (všetci Cz a poslední dvaja tiež ako kurátori)

Rôzne formy súčasnej knižnej ilustrácie – voľné obrazy, čitáreň, ale aj objekty, fotografie a videá. A najmä Mutabox – spoločná publikácia, ktorá nie je obyčajným katalógom k výstave, ale samostatným dielom, naviac celým vytlačeným na sieťotlači do podoby skutočnej artbook.

Všetkých vystavujúcich spája okrem krajiny pôvodu práve časopis Box. Vznikol ako spoločná aktivita absolventov ilustrácie VŠUP v Prahe, ktorí sa týmto zborníkom postupne vymaňujú z koľají ilustrácie a otvárajú si širšie pokusné pole – ring. Ring určený na box. Voľný priestor, kde si väčšinou na zvolenú tému skúšajú rôzne formy vyjadrenia. Všetko je povolené. Tak sa môžete stretnúť napríklad so zborníkom zabaleným v desiatovom sáčku. Neustálym čerením stojatých vôd sa boxeri dostávajú do fáze, kedy priberajú nových členov z rôznych oblastí umenia. A tak sa z najčerstvejšieho vydania stáva zvláštny katalóg či výstava do vrecka. V tejto knižke môžete prechádzať okolo celostránkových obrazov cez vtipný komix, voľnú ilustráciu, cestopis ďalej okolo fotografického konceptu až sa dostanete dokonca k objektu.

.

..a protože se tato výstava líbila, došlo k její reinstalaci ve Slovinském Mariboru.Díky Stanici a díky kulturnímu centru Pekárna jsme vystavovali v galeii Pek Mez