Uničovský fotofestival se blíží – chystáme se

Uutěrky s radostí přijaly kamarádské pozvání Blanky Švédové k účasti na festivalu fotografie v malém městečku Uničov. Balíme spacáky a v pátek vyrážíme. Pro festival jsme připravili foto kolekci Trio triko, kde k sobě neoddělitelně patří pánské, dámské, dětské triko a kapesník.
Nechystáte se o víkendu taky do Uničova?
Pro všechny případy připojujeme pozvánku a hlavní část textové zprávy:


Pozval jsem pár přátel, aby se přišli podívat, jmenovala se výstava několika českých umělců v Galerii Nova v Záhřebu v roce 2006.
Americký umělec Tom Marioni prováděl v 70. letech opakovaně akci Nejlepší umění je pít pivo s přáteli.
Fotofestival jako víkendová chata, to je koncepce druhého ročníku.

Výstava Fotbal na schodišti činžovního domu na ulici Bří Čapků je pozváním několika kamarádů-umělců na návštěvu do města, o kterém toho od organizátorů akce už tolik slyšeli. Na vernisáž navazuje nabídka společně stráveného sobotního odpoledne na hřišti za domem jako „přátelské utkání“ místních a hostů.
Vystavující – Filip Beránek, Milan Bureš, Pavla Byrtusová, Daniela Deutelbaum, Pavel Havrda, Tomáš Hrůza, Alice Nikitinová, Robert Palkovič, Lenka Vítková, Katarína Uhlířová / Malá galerie
Kurátoři – Blanka Švédová a Petr Willert

Výstava Tis je pokusem o zprostředkování minulého zážitku i novým (rouhačským) očekáváním. Spojuje autory, v jejichž dílech lze sledovat zvnitřnění vnějšího a zviditelnění vnitřního světa, jejich prolnutí a otisk média ve výsledném obraze. Na hranici konceptu a poezie.
Málo věcí je skrytých a tajemných a čím jsou tajemnější, tím jsou krásnější. A myslím, že takový styl se hodí k umění víc, než snaha všechno vysvětlit. (Jan Svoboda)
Vystavující – Filip Cenek, Václav Kopecký, Antonín Mikšík, Markéta Othová, Matěj Pavlík, Lucia Sceranková, Iveta Schovancová, Sláva Sobotovičová, Jiří Šigut / Teta gallery
Kurátorka – Blanka Švédová

Samostatnou výstavu mladého fotografa Ondřeje Hrušky: Terror Pažíž Uničov uvede v rámci fotofestivalu studentská Galerie Dobrý den.

Fotografie Markéty Kinterové ze sbírky Galerie M.odla, kterou provozuje ve vitrínce jednoho činžovního domu v Praze-Holešovicích Daniela Deutelbaum, bude k vidění v okně domu na Ztracené ulici.

(Uničov je malé město kousek od Olomouce, nejlepší spojení vlakem. Nocleh v domě dětí a mládeže nebo v galerii (spacák a karimatku s sebou), z ubytoven doporučujeme Penzion Herrenhof.)