UU zprávy ze stavby

Stavíme. A naše dílna je v útlumu možná víc než bychom si přáli. Martin si pohrává s myšlenkou „Uutěrky stavební firma“. Ale spíš jen proto, že ho všecky ty stavební práce venku na sluníčku baví mnohem víc, než ilustrování v klidu temného pokojíku. Budování nabíra svižné tempo. Základová deska je hotová, příští týden snad dorazí i našich 857 slaměných balíků a taky dřevo pro stavbu konstrukce.
Leč i přesto máme víc jak měsíc skluz. Jaro u nás bylo neveselé a celkově dost zatížené úředními záležitostmi. Atmosféru tohoto období asi nejlépe vystihují čb fotografie, které Metoděj nafotil na svůj první kinofilm. Je možné, že se nám některé jeho foto motivy otisknou i na trička, protože na nás velmi zapůsobily, stejně jako to těžké a neveselé jaro.


Ale byly i světlejší dny a tak se podařily dokončit a poslat do distribuce skládačky Řev motorů I. a II., a taky jsme zkompletovali a vytiskli Pidiskicák. Naše novinky jste mohli vidět na festivalech Baldur (v Brně) nebo Knihex (Praha). Ale jsou k dostání už i v ArtMapě anebo v obchodě Zrní či Dlouhá punčocha. Z čeho máme ale opravdu radost je počínající spolupráce „či spíše vztah kamarádský, ještě v plenkách“ s bezobalovým Opobchodem z Oponešic. Zatím jsme pouze dodavatelé makulatur (odpadových odřezků z tisků), které v obchodě dálé slouží ke sčítání zboží. Do budoucna to ale vypadá i na dodávání pohlednic a novin s aktuální bezobalouvou nabídkou. Celkově nás těší i tichý smysl této spolupráce, který pomaloučku směřuje k výmměnnému obchodování.Martin právě dokončuje ilustrace pro dětskou dobrodružnou knihu Zo Škrupiny II., slovenské autorky Jany Necpalové, která vyjde na podzim.
Níže jsou pak fotky ze stavby. Pravda, zatím to sice moc na slaměnou dřevostavbu nevypadá, ale v srpnu to všecko začne. I slibované stavební workshopy budou, jenom se nám posouvají někam na září..
— CO JE TŘEBA NAKOUPIT: METLA, MOTIKA, HRABĚ, RYČ, MAFL, ROZBRUŠOVAČKA (z Martinova deníčku)