• WINDHOLZ cafe gallery

  WINDHOLZ cafe gallery

  V Bystřici nad Olší, vesnici nedaleko Návsí se objevila galerie. Pro nás jsou informace tohoto typu jako zjevení. Pro Bystřické to ale žádné ufo není, protože sdružení Ubot gallery už nějaký ten rok aktivně funguje hlavně jako iniciátor nezávislé filmové produkce. Před rokem, ale kino rozšířili o vlastní kavárnu, kde se začínají pořádat básnické večery, přednášky, koncerty a na stěnách …..


 • Radiator & Recyklator

  Radiator & Recyklator

 • Knihovna do kapsy

  Knihovna do kapsy

  Třídenní intenzivní workshop knihvazby, na kterém účastníci vyráběli diář – knihu s vlastním, vybraným obsahem, máme úspěšně za sebou. A jaké jsou dojmy? Nejprve převládaly obavy, zda se přítomným bude chtít prohrabávat všemi těmi knihami, co jsme na hromadu snesli. Né všechny vypadaly lákavě a né všechny měly zajímavý obsah. Nakonec se ale ukázalo, že pár skvostů, o kterých jsme ani …..


 • PRONAJMU POKOJE. SAUNA.

  PRONAJMU POKOJE. SAUNA.

  Uutěrky, Městská knihovna Český Těšín a Občanské sdružení ”PŮDA“ Vás srdečně zvou na zahájení výstavy


 • Vánoční


 • Kusy, útržky a

  Kusy, útržky a

  12.12 Přituhuje. Je neděle. Dneska jsem ukládala zbytkové kachličky z půdy do šatny – ladíme místnosti, které nás nestojí nic, než vlastní nasazení. Vykachličkuje se to tam “všehochutí” a táta nám udělá police opět železodřevěné. Kombinace černého železa a dřeva mi přijde pro náš dům ideální hned z několika důvodů – první — nestojí nás to nic než náklady na …..


 • Dneska jsem celý den plakal – GVUN < 40 //10.3 - 29.5.2022//

  Dneska jsem celý den plakal – GVUN < 40 //10.3 - 29.5.2022//

  Pro Galerii Výtvraného umění v Náchodě, jsem připravovala výstavu DNESKA JSEM CELÝ DEN PLAKAL. Název..jakoby chtěl reagovat na aktuální dění ve světě, spíše ale odkazuje k dějům vnitřním. Kurátorka GVUN, Martina Fradrychová k výstavě napsala: Autorka je silně ovlivněna tantrickou naukou, což se odráží v jejím každodenním životě i tvorbě. Intuitivně vnímá prožitky svého těla a pozoruje následky této sebereflexe …..


 • Několik záři-říjnových dnů

  Několik záři-říjnových dnů

  1.9 A ke všemu si připadám poslední dny děsná, děsná…. jak se chovám ke svým milým a jak nestíhám to vaření a dnešní školní start…jak jsme se s dětmi vlekli tím ukrutným deštěm celí promáčení, ale… jakoby mi všichni s odpolednem odpustili, šli si po svých, co jsem nestihla, udělal někdo jiný. Tašky na zítra jsou nabalené k prasknutí cvičebními …..