Víkendová dílna hlubotisku „Herbář“

22 – 24. listopadu proběhne na Stanice v grafické dílně Uutěrky hlubotiskový workshop „Herbář“. Téma zpracujeme technikou suché jehly a vzniklé tisky spojíme ve sborník. Každý účastník si tak domů odnese soubor grafik. Jehly jsou nabroušeny, plechy připraveny – jste srdečně zváni! Co je to suchá jehla? Grafická technika suché jehly je typ linéární rytiny, která se neprovádí rydly, nábrž …..

Tykadlák a komár

Tentokrát děti na středečním workshopu ilustrovaly dramatický příběh o Tykadlákovi technikou fotogramu. Ze vzniklých fotek jsme pak slepili leporelo.

Pexesa z dětských workshopů

Se zpožděním přinášíme zvířátková pexesa, která vznikla v rámci dětských workshopů na Stanici a na základní škole v Návsí. Děti využily kombinaci technik linorytu a sítotisku.

Diáře a zápisníky z workshopu

Přinášíme ukázku několika diářů, které vznikaly na workshopu knihvazby. Dva z nich byly sešity na zakázku pro Vojtu R., který nedávno vymyslel báseň. Neměl ji ale kam zapsat a než došel domů, zapoměl ji. Takové věci by se neměly stávat…

Knihovna do kapsy

workshop knihvazby pátek – neděle 9. – 11. 3. 2012 Stanica Žilina-Záriečie Co by vám v knihovně nemělo chybět? Vámi vlastnoručně svázaná kniha s vybraným obsahem. Účastník workshopu bude mít šanci svázat si knihu z vybraných pasážích svých oblíbených knih. Pokud ale netoužíte zrovna rozebrat si na stránky oblíbenou knihu, můžete si svázat kupříkladu zahradní poznámkový blok s výňatky herbáře, houbařské příručky a poučkami …..